Blog Açarak İnternetten Para Kazanma – 2019 (Aylık 10.000 TL!)

İnternetten Para Kazanma yolları neler?

Para kazanmak için ne hakkında blog yazmalıyım?

Bu sorular, çeşitli seviyelerdeki (Yeni Başlayanlar, Orta Düzey) en sık sorulan blog yazarlarından sadece birkaçı ve bu özel kılavuzda, tüm bu soruları cevaplamanıza yardımcı oluyorum. 2019 ve gelecek yıllarda kullanabileceğiniz para kazanmanın en iyi yollarından bazılarını da size göstereceğim.

Size daha geniş bir bakış açısı sağlamak için birkaç yöntemin ödemelerinin ekran görüntülerini de paylaştım.

Birkaç yıl önce, blog yazmak, bazılarının tam zamanlı işlere ek olarak yaptığı başka bir hobiydi. Bugün, blog yazmak hala bu şekilde çalışıyor, ancak çok şey değişti.

2019 yılında blog yazmak daha kârlı çevrimiçi mesleklerden biri haline geldi.

Blogcuların yalnızca çevrimiçi para kazanmak için AdSense’e bağımlı oldukları günler geride kaldı . Artık bloglarımızdan büyük miktarda para kazanmak için uygulayabileceğimiz daha birçok reklam ağımız ve para kazanma yöntemimiz var.

Blogunuzdan para kazanmak için bu geleneksel yöntemleri kullanıyorsanız, blog oluşturma iş planınızı gözden geçirmenin zamanı geldi . Bazı yeni ayarlar yapın, tasarımınızı değiştirin ve  blogunuzun pazarlama yönlerini optimize edin.


Blogunuzdan Para Kazanmanın Modern Yolları:

Blogunuzdan para kazanmak için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Blog düzeyinize ve blog türüne bağlı olarak, tarzınıza uygun yöntemi seçebilirsiniz. Sizin gibi blogcular tarafından sorulan birçok önemli sorunun cevabını almak için bu makalenin sonunu kontrol edin.

 1. AdSense, Media.net gibi Reklam Ağları
 2. Doğrudan Reklamlar
 3. Dijital pazarlama
 4. Ücretli yorumlar
 5. E-Kitabını sat
 6. Çevrimiçi Kurs Açın
 7. Online danışmanlık hizmeti sunun
 8. Yeteneklerinize dayalı Servisler sunun

Geleneksel reklamcılık biçimlerinin yanı sıra, diğer para kazanma püf noktaları üzerinde de çalışabilirsiniz. Yalnızca reklam eklemek yerine, reklamvereniniz için değer katmaya çalışın.

4 düşük ücretli reklamdan daha yüksek ücretli 1 reklam olması daha iyidir.


1. Reklam ağları: (Yeni Başlayanlar)

Bir blogdan para kazanmak için en basit ve en çok kullanılan yöntem olan reklam ağları vardır.

En popüler olan iki Reklam ağı:

 • Google AdSense (Google tarafından sunulmuştur)
 • Media.net

Bu reklam ağlarından onay alabilmek için bir bloga sahip olmanız gerekir. Reklamlarınızı makalenizin içeriğine ve ayrıca kullanıcının ilgisine göre otomatik olarak gösterirler. Yeni blogların çoğu, sürekli gelir sağladığı için para kazanmak için bu yöntemleri kullanır. Gösterilen reklamlar yüksek kalitede olduğu için kullanıcı deneyimini etkilemez.

Blogunuz günde 100’den az görüntülüyse, öncelikli hedefiniz ziyaretçi sayınızı artırmak olsun. Ancak, hedefiniz en kısa sürede AdSense veya Media.net onayını almak olmalıdır .

Aşağıdaki ekran görüntüsü, size kazancımın net bir görüntüsünü vermek için AdSense hesabımdan alınmıştır:


2. Satış Ortaklığı: (En karlı yöntem): Orta + İleri Seviye

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) reklamları, para kazanmanın en iyi yollarından biridir, çünkü tek bir satış sizi içeriğe dayalı bir reklamdaki tek bir tıklamayla çok daha fazla para kazanacaktır. Blogcuların çoğunun bu günlerde kullandığı ve bir blogdan para kazanmak için en kârlı yollardan biri.

İşte katılabileceğiniz popüler Affiliate pazarlama yöntemlerinden bazıları:

 1. Amazon Ortaklık programı
 2. ShareASale
 3. PartnerStack
 4. ImpactRadius
 5. Awin
 6. Commission Junction

Affiliate pazarlama ile ilgili bir başka harika şey de, bu tekniği Wix, Squarespace, Medium, Tumblr ve hatta Facebook gibi herhangi bir blog platformunda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, tavsiye ettiğiniz ürünün benzersiz satış ortağı bağlantısını paylaşmak ve birileri bir satın alma işlemi yaptığında, satış tutarının büyük bir komisyonunu kazanacaksınız.

Affiliate Satış Ortaklığı pazarlaması, blogcuların çoğunun bloglarından her yıl milyonlarca dolar kazanma yoludur.


3. Kendi e-Kitaplarınızı satmak: (Orta seviye)

Dikkat ederseniz, en iyi blogcuların iş modelinin bir e-Kitap gibi kendi ürünlerini satarak yaptığını görürsünüz.

Tek yapmanız gereken bir konu seçmek, o konuyla ilgili bir eBook (E-Kitap) derlemek ve blogunuzda veya Amazon’da satışa sunmak. Bu işleme alışkın olduğunuzda, çevrimiçi e-Kitaplar satarak uygun miktarda para kazanabilirsiniz. Ayrıca, kendi ürününüzün satmak, pasif gelir elde etmek için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

Makalelerinizi iyi yapılandırılmış bir kitapta derleyebilir ve blogunuzda veya kdp.Amazon.com gibi diğer platformlarda para kazanmak için satabilirsiniz. Bu ayrıca size yazar olmanın güvenilirliğini de verecektir.


4. Çevrimiçi kursu başlatın (Üyelik sitesi): Gelişmiş

 • Ders kitabınızı video formatına dönüştürebilir misiniz? 
 • İndirilebilir şablonlar kontrol listesini ekleyebilir misiniz ?
 • 1-2 saatlik bir video kursu oluşturabilir misiniz?

Cevabınız evet ise, bu yöntem kesinlikle sizin için. Teknoloji sayesinde, şimdi çevrimiçi bir kursun başlatılması herkes için kolaydır ve benzersiz bir kurs veriyorsanız, 1 milyon dolara ulaşma şansınız çok yüksektir.


5. Doğrudan Reklamlar (Orta Düzey)

AdSense’in blogcular için en iyi reklamcılık programı olduğuna dair hiçbir soru yok, ancak bazı sınırlamaları var. En büyük sınırlama, tıklama başına ödeme aldığınız miktardır.

Doğrudan reklam almayı başarırsanız, bu AdSense birimlerini doğrudan reklamlarla değiştirin.

Bazı doğrudan reklamları korumak için AdClerks’i deneyebilir veya WPAdvancedAds gibi bir eklenti kullanabilirsiniz .

Benim için, bu tür bir reklam en iyi, en istikrarlı ve en yüksek ödemeli. Blogunuz için ayrıntılı bir reklam sayfanız da olmalıdır .


6. Sponsorlu Yorumlar, İncelemeler (Herkes İçin)

Sponsorlu yorumlar, incelemeleraylık gelirinizi artırmak için harika bir yoldur. Küçük bir inceleme yayınından hızlıca 10 ABD Doları veya daha fazlasını yapabilirsiniz.

İşte ücretli yorumlar / sponsorlu yorum fırsatları bulmak için birkaç web sitesi:

 • Famebit (YouTube Kanalları İçin)
 • Izea Pay per post
 • Tomoson
 • Revcontent

7. Markalar için kampanya yürütün: (Orta ve ileri seviye)

Bu kitlenin temelini oluşturduğu her tür blog için mükemmeldir. Markaların hedef kitleye ulaşmasına, kampanyayı onlar için çalıştırarak yardımcı olabilirsiniz. Bunun için bir marka işbirliği yapıyor, web seminerleri yayınlıyor, hatta ücretli Reklamlar yapıyor veya videolar yapıyor olacaksınız. Çeşitli markalarla birlikte artan sayıda blog göreceksiniz. Bir blogdan para kazanmanın en sıcak yollarından biri haline geldiği için bu konuyada bir göz atın.


8. Hizmetler

Becerilerinize bağlı olarak, çeşitli hizmetler sunabilirsiniz. Neyin iyi olduğuna bağlı olarak içerik yazma, logo oluşturma, SEO vb. konularda sunabilirsiniz.

Geçmişte WordPress, SEO ve barındırma ile ilgili hizmetleri anlatmıştık. Hizmet sunmak yalnızca para kazanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak daha fazla kullanım çantası sunar.

Aslında, kendi hizmetlerinizi başlatmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken blogunuzda bir sayfa oluşturmak ve sunduğunuz hizmetleri listelemek. Bu sayfanın bağlantısını blog gezinme çubuğunuza ve maksimum görünürlük için belirgin alana yerleştirdiğinizden emin olun.

Kitlenizin sizinle iletişim kurmasını ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi almasını kolaylaştırın. İlk 2-3 müşterinizle ilgilenirken, hizmetinizin satış sürecini iyileştirmek için yeterli fikirlere sahip olacaksınız. Aslında, ödeme ve takip gibi bazı şeyleri otomatikleştirebileceksiniz

Yorum Yap

Eş Anlamlı Kelimeler