Google Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek İçin 5 Mükemmel Web Sitesi

SEO’nun temel unsurlarından biri, doğru anahtar kelimeyi seçmek, arama sırasındaki anahtar kelime sıralamasını ve takip etmesini sağlamaktır.

Öyleyse profesyonel bir blogger veya SEO için Google anahtar kelime sıralaması kontrol etmek hedef anahtar kelimeler için kesinlikle gerekli. Blog yazarlarının ve web sitesi yöneticilerinin yaptığı en yaygın hatalardan biri, hiç anahtar kelime hedeflemeden makale yazmaları ve yayınlamalarıdır .

Hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızı bulmak için SEMRUSH gibi bir anahtar kelime araştırma aracınıveya  Google anahtar kelime arama aracını kullanmak yalnızca 10-15 dakika sürer . Bu çok önemli adımı gerçekleştirmek için bu araçlardan yararlandığınızdan emin olun !

Hedef anahtar kelimelerinizi kullanarak SEO için optimize edilmiş bir yazı yazmayı tamamladığınızda bir sonraki göreviniz arama motoru sıralamalarını takip etmek ve uygun bağlantı metni ile geri bağlantılar oluşturmaya devam  etmektir.

** Yine, uygun anahtar kelime seçimi, Google’ın arama motorunda daha iyi bir sıralama elde etmenin ana faktörlerinden biridir. **

Her blogcu, kullanıcıların en çok aradığı anahtar kelimeleri, özellikle de web sitenizin arama sonuçlarının ilk birkaç sayfasından birinde gösterilmesine yardımcı olacak anahtar kelimeleri kullanmayı amaçlamalıdır.

Uygun başarmak ise Sayfalarda yapılacak SEO , büyük ihtimalle ilk 50 arama sonuçlarında görünür olmanızı sağlayacaktır.

SEO’nuzu geliştirmek için, anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde yönetmelisiniz, böylece hangi anahtar kelimelerin hangi etki alanınız için güçlü olduğunu ve hangilerinin olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler, en güçlü anahtar kelimeleri kullanmaya çalışmanıza olanak sağlayarak, Google’da ve diğer arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etme olasılığınızı artırır.

Bu hedefi gerçekleştirmek için, 100’den fazla arama sonucu ve sayfasını el ile geçmeden, belirli bir anahtar kelimenin Google’ın arama sonuçlarında nerede olduğunu söyleyebilecek bir araca ihtiyacınız vardır.

Bunu yapmanıza yardımcı olmak için , Google’daki hedef anahtar kelime konumunuzu kontrol etmek için kullanabileceğiniz bazı mükemmel ücretsiz çevrimiçi araçların bir listesini hazırladık .

5 Faydalı Google Sıralama Kontrol Araçları:

  1. SEMrush
  2. Ahrefs
  3. SERPWatcher
  4. Google Rank Checker
  5. AccuRanker
  6. SERP’s Keyword Rank checker
  7. SEOCentro Rank Checker

1. SEMrush

Anahtar kelime pozisyonu denetleyicisi Google

SEMrush  bu listede en sevdiğim araçtır, anahtar kelime kontrolü için eksiksiz bir çözümdür.

Web sitenizin URL’sini veya bir blog postasının bireysel URL’sini girebilirsiniz. Bu, şu anda hangi anahtar kelimeler için sıralamada bulunduğunuzu gösterir. Anahtar kelime rekabetini ve diğer detayları kontrol etmek için, ortaya çıkan herhangi bir anahtar kelimeyi daha fazla tıklayabilirsiniz .

Google’ı (hedef coğrafi bölgenize göre Google Arama’yı seçebilirsiniz) ve Bing’i destekler. Merak ediyorsanız, “Hangi anahtar kelimeler için rütbem var ?” diye merak ediyorsanız, SEMrush güvencenizde . Alan adınızı URL alanına eklemeniz yeterlidir; o sırada sıraladığınız tüm anahtar kelimeleri size gösterir.

SEMrush, kullanımı kolay profesyonel bir yazılımdır ve abone olmak isteyip istemediğinize karar vermeden önce birkaç hafta ücretsiz deneyebilirsiniz.

Genel olarak, SEMRUSH, anahtar kelimelerin arama motorlarındaki konumunu kontrol etmek için harika bir araçtır.


2. Ahrefs

Ahrefs

SEMrush ile oldukça mutluyum , ancak başka bir şeyle değiştirmek zorunda kalırsam, bu Ahrefs olacak.

Ahrefs, bir çok harika özelliğe sahip. Bu otomatik olarak web siteniz için hangi anahtar kelimelerdesıralama olduğunu ve ülke dayalı sıralama belirtebilirsiniz hangi anahtar kelime olarak algılar.


3. SERPWatcher

Ben Mangools tarafından sunulan bu harika SEO aracının hayranıyım, çünkü harika çalışıyorlar ve harika bir tasarım sunuyorlar. SERPWatcher, herhangi bir etki alanı için anahtar kelime konumunu izlemenizi sağlayan en yeni eklentidir. Coğrafi Konum ve cihazlara göre (Masaüstü ve mobil) anahtar kelime konumunu izleyebilirsiniz.

SERPWatcher

Daha fazla anahtar kelime izlemek için ücretli planlarından birini alabilirsiniz. Ücretlendirme, ücretli araç kapsamında en makul olanıdır ve cebinize mükemmel bir şekilde uyar.


4. Google Rank Checker

Google Rank Checker, kullanıcıların Google arama motoru sonuçlarında anahtar kelime konumlandırmalarını izlemelerine yardımcı olan mükemmel bir ücretsiz çevrimiçi yardımcı programdır.

Bu hizmeti kullanmak için, etki alanı adıyla birlikte aramak istediğiniz anahtar kelimeyi girmeniz yeterlidir; size söz konusu anahtar kelimenin Google’daki konumunu gösterecektir.

İşte bu kadar kolay.

Google Konum Denetleyicisi

5. AccuRanker

AccuRanker

Özel bir ücretli anahtar kelime pozisyonu denetleyicisi arıyorsanız, AccuRanker mükemmel bir seçimdir. AccuRanker hakkında sevdiğim ilk şey sezgisel olan ve kolayca başlayabileceğiniz arayüzleri. Anahtar kelime sıralamasını Google aramada izleyebilir ve ayrıca Bing arama için bir seçeneğiniz de vardır.


Bonus: 6. SERP’in Anahtar Kelime Sıralaması denetleyicisi

Bu, bir başka popüler ücretsiz Anahtar Kelime sıralama denetleyicisi aracıdır ve arama motorundan daha fazlasını gösterir. Arama motoru sıralamasının yanı sıra, herhangi bir anahtar kelime veya kelime öbeği için TBM ve arama hacmi verilerini de gösterir.

SERP'in Anahtar Kelime Sıralaması denetleyicisi

Anahtar kelime sıralamasını kontrol ederken, arama motoru konumunu ve ayrıca masaüstü veya mobil cihazı seçebilirsiniz. Bu araç, bir veya daha fazla Anahtar Kelime sıralamasını kontrol etmek için size tavsiyemizdir.


Bonus: 7. SEOCentro Anahtar kelime Sıra Denetleyicisi

SEOCentro, bugüne kadar bulduğum en iyi anahtar kelime kontrol araçlarından biri.

Sıralama Denetleyicisi ile , Google, Yahoo, Bing, vb. birden fazla arama motorundaki belirli anahtar kelimelerin performansını kontrol edebilirsiniz . Sonuç, çeşitli arama motorlarındaki sıralaması da dahil olmak üzere belirli bir anahtar kelime hakkında ayrıntılı bilgi verir.


Anahtar Kelime Sıralamanızı Kontrol Edin

Bu listedeki tüm anahtar kelime sırası kontrol araçları arasında,  SEMrush, Google ve Bing aramalarındaki anahtar kelime konumlarını kontrol etmek için en iyi seçimim

Backlink denetleyicisi, tam site denetimi ve diğer birkaç harika şey gibi diğer özellikleri de sunduğu için beğeneceğinize eminim .

Sizin için uygun olan başka herhangi bir anahtar kelime pozisyonu kontrol aracı kullanıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.

Yorum Yap

Eş Anlamlı Kelimeler